Инцидент: Комитите го прекинаа мечот помеѓу Вардар и Шкупи

Денешниот пријателски натпревар помеѓу екипите на Вардар и Шкупи, не го дочека својот крај.Имено, припадниците на Комитите влегоа во теренот и не дозволија да се доигра мечот. Сето ова се случуваше за време на второто полувреме.
Во тој момент резултатот беше 1:0 за Вардар, а како причина зошто Комитите го сториле тоа, наводно е противникот Шкупи.
Замерките стигнаа и од раководството на клубот, кој не го поддржа овој чин.Имено, припадниците на Комитите влегоа во теренот и не дозволија да се доигра мечот. Сето ова се случуваше за време на второто полувреме.
В

Пронајдете не на следниве мрежи: