ИНЦИДЕНТ на натпревар: Физичка пресметка меѓу навивачите!

Вчерашната пресметка во футсал купот меѓу шампионот Железарец и второлигашот Кратово заврши онака како што се и очекуваше, со триумф на фаворитот од 11-3.Она што го одбележа мечот кој се играше во скопски Чаир, се немилите сцени и инциденти што се случија помеѓу навивачките групи „Грофови“ и „Шверцери“, а кои беа предизвикани од навивачката група од Чаир.
Според информациите, навивачката група „Грофови“ во бројка од околу 80 навивачи коректно го бодрела гостинскиот клуб, сѐ додека во второто полувреме во салата не пристигнала малубројна група „Шверцери“, кои предизвикале инцидент.
Притоа, дошло до контакт на двете групи, при што имало размена на тупаници, а посериозно настрадал и еден гледач од Кратово, кој со повреда на лицето завршил во болница.
Откако „Шверцери“ успеале преку инсценираниот инцидент да ја остварат намерата – а таа била да ги украдат навивачките транспаренти на „Грофови“, полицијата успеала да ги отстрани од салата.Она што го одбележа мечот кој се играше во скопски Чаир, се немилите сцени и инциденти што се случија помеѓу навивачките групи „Грофови&ldquo

Пронајдете не на следниве мрежи: