INFOMAX.MK

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Романија, покажуваат податоците на Националниот институт за геофизика, геодезија и географија.
Неговиот епицентар е на 50 километри од градот Бузау.

Потресот се случил неколку минути пред 13:00 часот.

Пронајдете не на следниве мрежи: