ИЗНЕНАДУВАЧКИ ЗАР НЕ? – Работи кои водат кон жежок секс!

Доколку вашиот љубовен живот малку заглавил, постојат неколку неочекувани нешта коишто можат да помогнат.Едно британско истржување покажа дека жените го сакаат природниот мирис на мажите, а мажите сакаат жените да мирисаат на рози, бебешки лосион или печена вечера. Што друго?
1. Гледање на досадна ТВ програма
Според истражувањето, изненадувачки, паровите кои имаат телевизор во спалната соба имаат двапати повеќе секс. Некои тоа им го должат на филмовите за возрасни, а 29 проценти рекле дека до секс ги довела здодевната телевизиска програма.
2. Повишување
Луѓето кои заработуваат повеќе пари имаат секс четири или повеќе пати неделно. Објаснувањето за ова е дека кога не мора да се грижите за сметките, ќе имате повеќе слободно време за други активности.
3. Мирис
Жените го сакаат природниот мирис на мажите, а за многу од нив потта е вистински стимул за секс. Мажите, пак, преферираат жените да мирисаат на рози, бебешки лосион или печена вечера.

4. Авокадо
Веројатно знаете дека авокадото е голем афродизијак. Наместо обични грицки, научете да правите гвакамоли и сервирајте го со пченкарен чипс.
5. Црвена боја
Црвен кармин, фустан или долна облека. Научно докажано е дека мажите ги сметаат жените во црвено за попривлечни од оние кои носат црно, на пример.
6. Црвено вино
Црвеното вино помага да се подигне самодовербата, па жените кои сакаат да пијат малку црвено вино,  имаат поактивен сексуален живот, вели студијата.
А сега девојки ВНИМАТЕЛНО читајте: Ова им се мота на мажите низ глава за време на орален секс…Едно британско истржување покажа дека жените го сакаат природниот мирис на мажите, а мажите сакаат жените да мирисаат на рози, бебешки лосион

Пронајдете не на следниве мрежи: