ИЗВОНРЕДЕН ОБРОК готов за помалку од 5 минути – Пробајте и уверете се!

Овој оброк може да се направи за 5 минути. Што би можеле повеќе да посакате?Состојки кои ви се потребни:
500 гр тестенини
200 гр мајонез
250 гр туна
Лимон
Подготовка
Сварете ги тестенините, исцедете ја туната и прелијте ја со лимонов сок.
Ставете ги тестенините во сад, додадете ја туната и пченката, прелијте со мајонез и измешајте.
Добар апетит.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети, здрави напитоци, животни искуства и сл. можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК, и на фан страната на Фејсбук.Состојки кои ви се потребни:
500 гр тестенини
200 гр мајонез
250 гр туна
Лимон
Под

Пронајдете не на следниве мрежи: