Кадија – Нов тренер на Фени

Екипата на Фени Индустри брзо го решија тренерското прашање по заминувањето на Емил Рајковиќ во Работнички, кормилото во тимот од Кавадарци го презема Миодраг Кадија.
Миодраг Кадија е добро познат на овдешната јавност бидејќи беше тренер на Струмица 2005 кога овој клуб играше во финалето на плејофот во 2008-мата година и на драматичен начин загуби од Фени Индустри со резултат 3-4, во мајсторката која струмичани ја играа дома. Кадри ги има водено уште и црногорските Ловќен и Будуќност, како и Белградските екипи Атлас и Авала Ада. Со Ловќен има гостувано во Скопје против Работнички во БИБЛ-Лигата во сезоната 2008-2009.
Извор/Фото: „Дневник“Екипата на Фени Индустри брзо го решија тренерското прашање по заминувањето на Емил Рајковиќ во Работнички, корми

Пронајдете не на следниве мрежи: