Кафе со ликер од вишна

На дното на чашата за кафе ставете го ликерот. Потоа додадете го еспресото. Изматете го шлагот и нанесете го внимателно, следејќи ги ѕидовите на чашата за поголема отпорност.
Посипете со малку цимет по желба.
Потребни состојки:
20 мл. ликер од вишна
90 мл. кафе еспресо
Малку млеко (по желба)
30 мл. шлаг
Прочитајте повеќе: Мока кафе за пријатен денНа дното на чашата за кафе ставете го ликерот. Потоа додадете го еспресото. Изматете го шлагот и нанесете го внимателн

Пронајдете не на следниве мрежи: