Како да направите СУПЕР КОЛАЧ ОД ЈАГОДА И ЧОКОЛАДО кој не се пече

Искористете ја сезоната на јагодите и без да ја вклучувате рерната направете одличен колач!
 Состојки:
– чоколаден кекс
– путер
– чоколадо
– неутрална павлака за готвење
– јагоди.
 
Подготовката е едноставна. Погледнете го видеото:Состојки:
– чоколаден кекс
– путер
– чоколадо
– неутрална павлака за готвење
– јагоди.

Пронајдете не на следниве мрежи: