Како да направите СУШИ од палачинка, банана и Нутела, ЗА САМО 5 МИНУТИ?!

Потребни ви се само 5 минути за да го подготвите овој превкусен и едноставен десерт.Некогаш едноставните работи се највкусни. Ова слатко суши е исклучително лесно за подготовка, за многу кратко време се прави а веројатно е и еден од највкусните и најевтините десерти за кое не ви е потребен миксер ниту пак рерна.
Потребни состојки:
Тортиља,
банана, и
неизбежната нутела
Начин на подготовка:

 
Тортиљата премачкајте ја со Нутела, а потоа на неа ставете ја бананата и убаво завиткајте ја. Потоа, така добиениот ролат исечете го на парчиња, кои убаво ќе ги наместите во чинија.

Едноставно, брзо и превкусно! Пробајте што поскоро!
Некогаш едноставните работи се највкусни. Ова слатко суши е исклучително лесно за подготовка, за многу кратко време се прави а веројатно е и еден о

Пронајдете не на следниве мрежи: