КАКО ДА ОДОЛЕЕТЕ? Меки крофни полнети со сладолед!

Нешто потполно различно и неодоливо, а многу лесно и вкусно. Пробајте крофни со сладолед и уживајте во летниот вкус.Состојки:
Тесто за крофни
Сладолед од ванила
Масло
½ шолји шеќер во прав
1 лажица млеко
Овошје за декорација
Подготовка:
Погледнете го видеото…Состојки:
Тесто за крофни
Сладолед од ванила
Масло
½ шолји шеќер во прав
1 лажица м

Пронајдете не на следниве мрежи: