Како да подготвите шарено пире?

Loading...

Ако сакате нешто да промените во едноличното пире, еве идеја како да го направите тоаПирето од компири може да го направите полесно за јадење ако му додадете зеленчук. Одберете помеѓу: целер, морков, спанаќ, тиква, млад кромид или зелка.
Зеленчукот се вари во посебен сад, откако ќе се свари се миксира и пред послужување се додава на пирето од компири.
Додадениот зеленчук не само што пирето ќе го направи полесно за јадење, туку ќе му даде и посебен вкус, особено ако пред послужувањето го зачините со естроген.
Бидете креативни и експериментирајте со храната!
Добар апетит!Пирето од компири може да го направите полесно за јадење ако му додадете зеленчук. Одберете помеѓу: целер, морков, спанаќ, тиква, млад кромид или з

loading...
Loading...