Како од стар леб да направите нешто ново и фантастично

Доколку ви остана поголема количина леб од претходниот ден, а е тврд за јадење, не го фрлајте искористете го за вкусен оброк.Проја од бајат леб
Состојки:
4 јајца
магдонос
3 лажици ајвар
2 лажици ситно сирење
ситно исецкани колбаси
Подготовки:
Изронете го лебот и ставете го во блендер, а потоа смелете го. Не грижете се доколку ви останат и покрупни парчиња леб.

Во сад измешајте го лебот со останатите состојки и префрлете во тавче. Израмнете ја смесата со раце и печете на 220 степени, додека не порумени, околу 20-ина минути.

Идеален предлог за појадок или ужина.
Наздравје.Проја од бајат леб
Состојки:
4 јајца
магдонос
3 лажици ајвар
2 лажици сит

Пронајдете не на следниве мрежи: