ЌЕ БАРАТЕ УШТЕ: Пирошки со мелено месо и младо кромидче!

Се обложуваме дека нема да изедете само една!Се што ви е потребно:
500гр мелено говедско месо
1/2 чаша кромид
1/2 чаша младо кромитче
2 лажици соја сос
2 чешниња лук
1/2 лажица масло. рендан ѓумбир
1 лажица масло од сусам
1 лажиче бел бибер
јајце
Готово тенко тесто (Овие пирошки можете да ги направите и со палачинки)
За декорација:
– кечап
– младо кромидче
Начин на подхотовка:
Измешајте ги заедно сите состојки: Меленото месо, кромидот, младото кромидче, соја сосот, ѓумбир, масло од сусам и белиот бибер.
Ставете една лажичка од меленото месо на тестото за пирошки, премачкајте го останатиот дел од тестото со јајце па затворете притискајќи за убаво да се залепат.
Подетално погледнете во видеото на следниот ЛИНКСе што ви е потребно:
500гр мелено говедско месо
1/2 чаша кромид
1/2 чаша младо кромитче
2 лажици

Пронајдете не на следниве мрежи: