Ќе уживате во секое залче: Похован пица – кромид!

Ќе уживате во секое залче: Похован пица – кромид!Потребни состојки:
1 среден кромид
1 пакетче моцарела, исечена на коцки
150 мл пица сос (ова може да биде основен сос за тестенини или паста итн)
100 гр пармезан, рендан
3 лажици суво оригано
Масло за пржење
За поховање
3 јајца
100 грама лебнитрошки
2 лажици брашно
2 лажички суво оригано
2 лажички црвен пипер
Начинот на подготовка погледнете го во видеото:
Потребни состојки:
1 среден кромид
1 пакетче моцарела, исечена на коцки
150 мл пица сос (ова може да биде

Пронајдете не на следниве мрежи: