Ќе ве изненади: Погледнете каква тетоважа си направи Радуљица

Кошаркарскиот репрезентативец на Србија, кој остави силен впечаток на Мундобаскетот во Шпанија каде освои сребрен медал, ја посети Бања Лука.Мирослав Радуљица во главниот град на Република Српска, во кој тимот на селекторот Александар Ѓорѓевиќ имаше голема поддршка, реши да направи нова тетоважа. Таа се наоѓа на десната рака на силниот центар.
-Тоа не е никаква лична тетоважа. Во прашање е дело под назив „Жена со повеќе лица“, велат од салонот каде е направена тетоважата за српските медиуми.
Радуљица денеска потпиша договор со кинески Шандонг, за кого ќе игра до месец февруари, притоа одбивајќи понуди од бројни екипи од Евролигата, но и од американската НБА лига.

Мирослав Радуљица во главниот град на Република Српска, во кој тимот на селекторот Александар Ѓорѓевиќ имаше голема поддршка, реши да направи нова

Пронајдете не на следниве мрежи: