Кескул- Турски десерт кој потсетува на рафаело!

Брзо се подготвува, а уште побрзо се јаде.Состојки:
500мл ладно млеко
40гр кокос
60гр брашно
80гр шеќер
1 кесичка ванилин шеќер
1 лажица путер
За декорација
малку цецкани несолени лешници или бадеми и малку кокос.
Подготовка:
Во малку поголемо тенџере ставете го ладното млеко, кокосот, шеќерот, ванилата, и полека сипувајте го брашното и полека мешајте со лажица. Се заедно ставете на оган да проврие, мешајќи непрекинато. Кога ќе проврие додадете го путерот и мешајте да се стопи. Тргнете го од оган и сипете во помали садови за сервирање.

Секој сад прекријте го со проѕирна фолија и оставете го кескулот неколку часа во ладилник. На крај посипете со ситно сецкано јаткасто овошје и малку кокос.Состојки:
500мл ладно млеко
40гр кокос
60гр брашно
80гр шеќер
1 кесичка ванилин шеќер

Пронајдете не на следниве мрежи: