КНЕДЛИ СО ГРИЗ за во супа „по рецептот на баба“

Супата со овие кнедли ќе ја засакате најмногу. Супата со овие кнедли ќе ја засакате најмногу. Не се распаднуваат, а сепак се меки и  се топат во уста.
Потребни состојки:
1 јајце
1 лажичка маст
малку сол или вегета
2-3 лажички жешка супа
гриз – по потреба
Подготовка:
Изматете ја маста и зачините, додадете го јајцето и сето тоа соединете го.
Кога супата ќе зоврие, земете 2-3 лажици и ставете во смесата за кнедли.
Сето тоа добро соединете го па додавајте од гризот. Смесата не треба да биде ретка.Супата со овие кнедли ќе ја засакате најмногу. Не се распаднуваат, а сепак се меки и  се топат во уста.
Потребни состојки:
1 ј

Пронајдете не на следниве мрежи: