Коби Брајант: Не знам што ќе направат Лејкерси со Хауард

По Ол-стар натпреварот, Коби Брајант се осврна и на мошне интересната и привлечна за јавноста тема од Лос Анџелес Лејкерси, за незадоволниот Двајт Хауард.
Центарот на ЛА Лејкерси, Двајт Хауард, призна дека пред Ол-стар викендот дека не поминува убаво време во екипата повеќе, но и дека не сака да влегува во дискусија околу евентуално заминување. Таа тема по ревијалниот натпревар ја прокоментираше и Коби Брајант.
„Не знам што ќе направи Лејкерси со Хауард, во овој момент тоа не е ни важно, сега е важно што ќе направиме во среда против екипата на Бостон Селтикс и како ќе продолжиме по тој натпревар“ изјави Коби Брајант.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.По Ол-стар натпреварот, Коби Брајант се осврна и на мошне интересната и привлечна за јавноста тема од Лос Анџелес Лејк

Пронајдете не на следниве мрежи: