Коцки од лубеница со краставица, фета и нане

Loading...

Потребни состојки за да го направите овој освежителен десерт се:
Цела лубеница (кората и се отстранува, семето и срцевината се сече на средни коцки – ниту премногу големи, ниту премногу мали)
Краставица (може да се исече на мали парчиња или да се осмислен)
Грст ситно сечкани ливчиња од нане
Кршен фета сирење
2 лажици маслиново масло
Начин на подготовка:
Со помош на мала лажица отстранете ја внатрешноста на секоја од коцките од лубеница.

Во голем сад ставете ја краставицата, нането, фета сирењто и маслиновото масло и добро промешајте.

Наполнете ја секоја коцка лубеница со смесата и ставете ги некое време во фрижидер за да се изладат. Сервирајте ги додека се ладни.
Прочитајте повеќе: Благодетите на лубеницатаПотребни состојки за да го направите овој освежителен десерт се:

loading...
Loading...