КОКОС ПУСЛИЦИ од само 3 состојки!

КОКОС ПУСЛИЦИ од само 3 состојки!Состојки:
3 белки
9 лажици шеќер
250 гр кокос
Начин на подготовка:
Изматете ги белките во цврста смеса, постепено додавајте лажица по лажица шеќер и кокос.
Смесата ставајте ја во подлабоки кружни вреќички за украсување.
Плехот обложете го со хартија за печење и ставете ги пуслиците во саканиот облик.
Печете 15-ина минути во рерна загреана на 150 степени. Внимавајте да не изгорат. Состојки:
3 белки
9 лажици шеќер
250 гр кокос
Начин на подготовка:
Измате

Пронајдете не на следниве мрежи: