Коктел Blue Dream

Loading...

За денес ви предлагаме коктел кој можете да си го подготвите на брз и едноставен начин и да го пробате со вашите пријатели. Се што ви е потребно е следново:
25 мл. сок од зелен лимон
10 мл. Бренди од цреша
10 мл. Сино куракао
40 мл. Џин
8 мл. шеќерен сируп
мраз
Начин на подготовка:
Ставете ги сите состојки со малку мраз во шејкер. Потоа истурете го коктелот во чаша и украсете со кора од портокал.
Предлог коктел: Куба ЛибреЗа денес ви предлагаме коктел кој можете да си го подготвите на брз и едноставен начин и да го пробате со вашите пријатели. Се што ви е пот

loading...
Loading...