Коктел “El Presidente”

Потребни состојки за овој коктел се:
45 мл. рум
20 мл. вермут
15 мл. портокалово куракао 
5 мл. Гренадин
3 капки orange bitters
мраз
 Начин на подготовка:
Во шејкер го ставаме мразот и ги додаваме останатите состојки. Измиксајте добро и ставете го коктелот во чаша. По желба, додадете кора од портокал.

Предлог коктел: ПинаколадаПотребни состојки за овој коктел се:
45 мл. рум
20 мл. вермут
15 мл. портокалово куракао 
5 м

Пронајдете не на следниве мрежи: