Коктел од јагоди и портокал

Одличен коктел за да се разладите во топлите, летни денови.
Потребни производи:
200 гр. испасирани јагоди
120 мл бел рум
 120 мл сок од портокал
Коцки лед (по желба)
Начин на приготвување:
Исцедете сок од неколку портокали. Во блендер ставете ги испасираните јагоди, сокот од портокали и румот и пасирајте се додека не добиете хомогена смеса. Сервирајте го коктелот со коцки мраз по желба.
Предлог коктел: Пинаколада
Одличен коктел за да се разладите во топлите, летни денови.
Потребни производи:

Пронајдете не на следниве мрежи: