Коктел – Витаминска бомба

Нема ништо поздраво од јаболка и магдонос измешани заедно!
500 гр. зелени јаболка
Половина снопче магдонос
Начин на приготвување:
Исчистете ги јаболката и исечете ги на парчиња и заедно со магдоносот ставете ги во соковник или блендер. Процедениот сок ставете го во чаша и помешајте го со малку вода. Сервирајте го веднаш.
Читајте повеќе на: najadise.mk
 Нема ништо поздраво од јаболка и магдонос измешани заедно!
500 г

Пронајдете не на следниве мрежи: