Колач кој се прави од 3 состојки: А тек колку е ВКУСЕН!

Десертите кои брзо се прават, а имаат одличен вкус се сон на сите кои сакаат благо.Потребно е:
Конзервирани праски во сок
Пакување сува смеса за колачи од ванила
220г путер
Подготовка:
Во огноотпорен сад ставете ги праските, преку тоа ставете го пакувањето од смесата за колачи, а преку, наредете исецкан путер. Нема мешање! Се ставете во рерна на 180 степени и печете 30-40 минути.Потребно е:
Конзервирани праски во сок
Пакување сува смеса за колачи од ванила
220г путер

Пронајдете не на следниве мрежи: