Колач кој се прави за помалку од ДВЕ МИНУТИ го полуде светот- и вас сигурно!

Ви се јаде нешто слатко, но немате поим од готвење? Решението е толку едноставно што буквално го залуде цел свет, поготово оние помладите кои баш не сакаат  да се дружат со рерната. Потребни ви се само основни состојки, една шолја, микробранова и две минути време.Колачи кои се прават во шолја за две минути станаа хит во светот пред неколку години, кога луѓето сфатиле дека не мораат да трошат  време за да направат богат, сочен колач.
Состојки:
2 лажици  шеќер
2 лажици брашно
2 лажици какао
1 јајце
1 лажица масло
1 лажица млеко
1 штангла чоколадо
Малку прашок за пециво
Сие состојки ставете ги во шолјата и едноставно промешајте  со лажица или вилушка. Би требало да биде прилично течно со  коцки чоколадо низ него. Шолјата ставете ја во микробанова на најсилна температура на една ипол минута. Колачот ќе нарасне, а внатре ќе остане мек и сочен- па може да се јаде со лажичка и оди совршено со шолја бело кафе.
Прво почекајте малку да се олади, бидејќи можете сериозно да се изгорите.
Наздравје.Колачи кои се прават во шолја за две минути станаа хит во светот пред неколку години, кога луѓето сфатиле дека не мораат да трошат  време за д

Пронајдете не на следниве мрежи: