Колач од 3 состојки кој го освои светот!

Со само три состојки може да го направите колачот кој го освојува светот.Никогаш полесно до вкусен десерт кој се топи во уста…
Состојки:
250 гр искршено бело чоколадо220 гр крем сирење6 големи јајца
Начин на подготовка:
Сите намирници пред подготовката треба да бидат на собна температура. Потоа следат неколку лесни чекори. Чоколадото растопете го на пареа, ставете го во сад, оставете го малку да се излади, па измашајте го со жолчките.
Одвоените белки полека разматете ги, без премногу мешање, па измешајте ги со чоколадото и сирењето. Ставете сè во кружен калап за печење со малку вода.
Рерната треба да биде загреана на 170 степени, а колачот печете го максимално 45 минути. Капалот претходно намачкајте го со путер.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Никогаш полесно до вкусен десерт кој се топи во уста…
Состојки:
250 гр искршено бело чоколадо220 гр к

Пронајдете не на следниве мрежи: