Комбинација со сланина, банана и кикирики путер: Како ви се чини?!

Loading...

Кога ќе помислите на специјалитет со сланина веројатно прво на ум ви паѓа некое традиционално јадење, никако бизарна комбинација која вклучува банана и кикирики путер.Сепак, оние кои ја пробале оваа комбинација, велат дека ѝ нема рамна. А доколку сте склони на кулинарско експериментирање, ви предлагаме да ги набавите следните состојки и да ги направите овие ролнички:
Една банана
Путер од кикирики
Исечена сланина
Бананата испасирајте ја и помешајте ја со путерот од кикирики. На секое парче сланина ставете по една лажичка од овој намаз, потоа замотајте ја и прицврстете со чепкалка.
Испечете ги ролните на скара или во подлабок сад на малку масло. Уживајте.Сепак, оние кои ја пробале оваа комбинација, велат дека ѝ нема рамна. А доколку сте склони на кулинарско експериментирање, ви предлагаме да ги наба

loading...
Loading...