Вкусно и неодоливо: Компир салата со јаболка

За оваа вкусна салата потребни се следните состојки:
1 кг. компири
2 главици црвен кромид
2 кисели јаболки
250 г. обарена харинга
сок од 1 лимон
магдонос
маслиново масло
сол и бибер


Подготовка:
Сварете ги компирите, излупете ги и остајте ги да се изладат, па исечете ги на коцки. Додајте го кромидот исечен на кругови, резанките јаболка, обарената харингата исечкана на мали парченца и добро промешајте. Ставете сол и бибер, додајте госокот од свежо исцеден лимон и малку масло. На крај наросете ситно исецкан магдонос.
Добар апетит!За оваа вкусна салата потребни се следните состојки:
1 кг. компири
2 главици црвен кромид

Пронајдете не на следниве мрежи: