Компирчиња со зачин и лимон

Искористете го оваа сезона. Ова е вистински освежителен оброк.Состојки:
2 лажици масло
1 лажица путер
200гр. млад компир
2 гранчиња копар
Сок од 1 лимон
Малку сол
Малку бибер
Како да припремите
Во длабок сад загрејте масло и додајте путер да се загрее. Во меѓувреме, ставете го компирот исецкан по должина и запржете го 5-6 минути. Во садот додадете го белиот лук. Сите состојки добро пропржете ги и свртете ги повремено за смесата да не загоре. Додадете лимон врз компирот, исецкајте копар и додајте бибер.Состојки:
2 лажици масло
1 лажица путер
200гр. млад компир
2 гранчиња копар
Сок од 1 лимон

Пронајдете не на следниве мрежи: