Кошаркар почина на тренинг во Охрид

Американскиот кошаркар со иницијали М.К.Т. (26) починал вчера во спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид.Од полицијата информираат дека кошаркарот пристигнал во Охрид со цел да игра за кошаркарскиот клуб АВ Охрид. Неофицијално, на кошаркарот му се слошило за време на првиот тренинг, по што починал во салата.
Веднаш била повикана Итна медицинска помош која констатирала смрт без траги на насилство кај Американецот.
Полициски екипи извршиле увид, а по наредба на јавен обвинител телото на кошаркарот е предадено на обдукција.Од полицијата информираат дека кошаркарот пристигнал во Охрид со цел да игра за кошаркарскиот клуб АВ Охрид. Неофицијално, на кошаркарот му се слош

Пронајдете не на следниве мрежи: