Крвав инцидент во автобус на ЈСП!

Loading...

Околу 19 часот во Скопје на улицата „Алија Авдовиќ“ во автобус бр.65 кој сообраќал во правец од населба Ченто кон селото Стајковци се случила тепачка.На автобуската постојка кај основното Училиште „25-ти Мај“, група од околу десетина малолетници истуркале од автобусот 17 годишно момче од селото Смиљковци, ученик во 4-та година во АСУЦ и физички го нападнале удирајќи го со тупаници и клоци во пределот на главата и телото.
Во еден момент еден од напаѓачите го удрил со тврд предмет во пределот на главата, по што групата се разбегала.
Со возило на Итна медицинска помош момчето е пренесен во Градска општа болница “Св. Наум Охридски“ каде му е укажана лакарска помош.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
 На автобуската постојка кај основното Училиште „25-ти Мај“, група од околу десетина малолетници истуркале од автобусот 17 годишно момче

loading...