КРВАВО ВО БУДВА: Момче на плажа го избодело својот најдобар другар!

Иван. П (23) од Будва се здобил со повеќе убодни рани на шеталиштето кај некогашниот бар на плажа „Каирос“ во Будва.Полицијата трага за В.Б (28) за кој се сомнева дека синоќа околу 23:15 часот на шеталиштето кај некогашниот бар на плажа „Каирос“ во Будва со нож го забодел сограѓанинот Иван. П (23).
Иако повредениот дал грешни информации полицијата наведува дека во прашање е неговиот најдобар пријател.

Инаку полициајата во шорцевите на Иван пронашла извесна количина на наркотици. Момчето кое се здобило со неколку убоди во пределот на градите, грбот и нозете е транспортирано во Општата болница во Котор каде му е пружена медицинска помош. Полицијата трага за В.Б (28) за кој се сомнева дека синоќа околу 23:15 часот на шеталиштето кај некогашниот бар на плажа „Каирос“ во Бу

Пронајдете не на следниве мрежи: