КРВАВО злосторство: Девојка со нож ја искасапила нејзината сестра инвалид!

Една 24-годишна девојка од Пореч, Хрватска, во средата ја нападнала со нож својата сестра К.К. (29), која инаку се наоѓа во инвалидска количка.Како што пренесоа хрватските медиуми, околу 22 часот таа ја исекла нејзината сестра по вратот и само чудо ја сапсило да не почина. Крв имало на сите страни. 
За среќа, Итната помош пристигнала веднаш и повредената девојка била префрлена во болница каде што ѝ биле санирани повредите.
Според информациите, девојката се наоѓа надвор од животна опасност.Како што пренесоа хрватските медиуми, околу 22 часот таа ја исекла нејзината сестра по вратот и само чудо ја сапсило да не почина. Крв имало на сит

Пронајдете не на следниве мрежи: