Лазаров го освои шпанскиот Куп

Кире Лазаров со Атлетико Мадрид го освои трофејот во ракометниот Куп на Шпанија.Атлетико кој во полуфиналето ја елиминира Барселона, во финалниот меч имаше далеку полесна задача со екипата на Ла Роха против која забележа победа со 38:28.Капитенот на македонската репрезентација, кој го освои 33-от трофеј во богатата кариера, во победата партиципираше со четири голови.Најефикасни во редовите на Атлетико беа Јуркевич и Агинагалде со по осум погодоци.
МакфаксКире Лазаров со Атлетико Мадрид го освои трофејот во ракометниот Куп на Шпанија.Атлетико кој во полуфинале

Пронајдете не на следниве мрежи: