Лазаров: Ќе дремнеме малку со „министерот“, око не склопивме вчера

Денеска е ден за одмор за македонските ракометари на Мундијалот во Доха, а утре ги очекува нов предизвик, противник е селекцијата на БиХ.Македонија синоќа потешко од очекувањата го совлада Иран со 33:31. Стручниот штаб ќе има доста време за анализа на овој натпревар, бидејќи денеска е слободен ден.
Денешниот ден ракометарите ќе го искористат добро да се одморат и опуштат, со цел да ги наполнат „батериите“ за утрешниот натпревар.
-Ќе дремнеме малку со „министерот“, вчера око не склопивме, напиша капитенот на ФБ.Македонија синоќа потешко од очекувањата го совлада Иран со 33:31. Стр

Пронајдете не на следниве мрежи: