Лазаров: „Во нашиот спорт не се победува на среќа“

Капитенот на макеоднските ракометари, Кире Лазаров,повикува на максимална сериозност и ангажираност на денешниот меч против Босна и Херцеговина.-Добро ја познавам репрезентацијата на БиХ, бидејќи ги следам нивните резултати. Мислам дека со тренерот Марковиќ прават добра работа и победуваат големи репрезентации. Во нашиот спорт не се победува на среќа. Доаѓањето на Мундијалот покажува дека тие се силни и дека мораме да играме внимателно. Ние забележавме две победи, но против БиХ ќе имаме многу тешка задача, вели македонскиот капитен.
Мечот помеѓу Македонија и БиХ се игра во „Али Бин Хамад Арена“ во Доха со почеток во 17:00 часот по македонско време.-Добро ја познавам репрезентацијата на БиХ, бидејќи ги следам нивните резултати. Мислам дека со тренерот Марковиќ прават добра работа и победуваат

Пронајдете не на следниве мрежи: