ЛЕДЕНО УЖИВАЊЕ за врелите денови: Сорбе од само една состојка!

Знаеме, топло е, не сакате да се поместите, а камоли да готвите нешто во кујна. Сепак, ова е нешто најосвежувачко кое никогаш до сега не сте го пробале!Што ви е потребно за овој леден десерт?
Како да го подготвите:
Прво, исецкајте лубеница на парчиња, ставете ги на послужавник и замрзнете ги.
Откако лубеницата ќе замрзне, ставете ја во блендер.
Изблендираната лубеницам ставете ја во пластичен сад и повторно замрзнете ја.
По некое време вашето сорбе е готово!
Што ви е потребно за овој леден десерт?
Како да го подготвите:
Прво, исецкајте лубеница на парчињ

Пронајдете не на следниве мрежи: