Лејкерси во „КАТАСТРОФАЛНА“ низа

Кошаркарите на Оклахома Сити славеа во „Стејпл Центарот“ во Лос Анџелес кај ослабените Лејкерси со резултат 116-101.
Лејкерси играа без центарот Двајт Хауард и Пол Гасол. Го претрпеа шестиот пораз редоследно во лигата, што не им се случи од 2007 година. Ги предводеше Коби Брајант со 28 коша.
Oklahoma City Thunder 116-101 LA Lakers 

San Antonio Spurs 98-101 Memphis Grizzlies 

Резултати…
Toronto – Charlotte 99-78 (Anderson 16k, Calderon 15k, 6a / Walker 12k, 8s)
Atlanta – Utah 103-95 (Harris 24k, 5a / Foye 25k, Jefferson 23k, 10s, Millsap 20k, 13s, 5a)
Boston – Houston 103-91 (Pierce 23k, 6s, Garnett 17k, 8s / Harden 24k, 5a, Parsons 18k)
Brooklyn – Phoenix 99-79 (Johnson 19k, Brooks 17k / Dudley 18k, 5s)
Memphis – San Antonio 101-98 (Gay 23k, 6s, Conley 21k, 5a, Randolph 18k, 10s / Parker 30k, 5a, Ginobili 14k, 6s, 5a, Duncan 13k, 15s, 4a)
New Orleans – Minnesota 104-92 (Vasquez 18k, 13a, Gordon 16k / Ridnour 20k, Peković 18k, 6s)
New York – Chicago 101-108 (Anthony 39k, 8sk, 5a, Chandler 9k, 18s / Deng 33k, 5s, 4a, Boozer 17k, 6s)
Milwaukee – Detroit 87-103 (Udrih 15k, Jennings15k / Monroe 26k, 11s, Knight 20k, 4s, 5a)
Denver – Cleveland 98-91 (Gallinari 23k, 7s, Faried 17k, 11s / Irving 28k, 7a)
Golden State – Portland 103-97 (Lee 24k, 10s, Cury 22k, 12a / Lillard 37k, 6s, 4a, Batum 16k, 9s)
LA Lakers – Oklahoma City 101-116 (Bryant 28k, Jamison 19k, 10s / Durant 42k, 8s, 5a, Westbrook 27k, 7s, 10a)
Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Кошаркарите на Оклахома Сити славеа во „Стејпл Центарот“ во Лос Анџелес кај ослабените Лејкерси со резултат 116-101.

Пронајдете не на следниве мрежи: