Lenovo P70 со батерија која издржува 46 дена!

Loading...

Што може да добиете кога ќе искомбинирате 5 инчен HD екран и батерија од огромни 4,000 милиампер часови? Едно нешто е сигурно – нема потреба да го полните телефонот секој ден!Lenovo полека, но сигурно се пробива на пазарот на паметни телефони и веќе е еден од топ 5 производителите во светот. Компанијата годишно развива голем број на модели, а еден од нив е P70t, уред кој се фокусира на издржливоста на батеријата. Со помош на огромната батерија и оптимизациите од страна на Lenovo, овој телефон може да издржи до 15 часа нормално користење и до 46 денови во stand-by.
Чисто за споредба, уредите како iPhone 6 и Galaxy Note 4 издржуваат по 7 до 8 часа на овие тестови, така што бројките на P70t се навистина импресивни.
Повеќе на: GSM.MKLenovo полека, но сигурно се пробива на пазарот на паметни телефони и веќе е еден од топ 5 производителите во светот. Компанијата годишно развива г

loading...
Loading...