Лесен и вкусен појадок дури и кога ќе се излади, а готов е за 10 минути

Loading...

Од денот кога ќе го испробате овој рецепт, ќе стане неизоставно предјадење кое ќе го подготвите  кога ќе собере друштво.Состојки:
кришки леб
15 парчиња шунка за пица
15 парчиња сирење, кашкавал
3 јајца
200 мл кисела павлака
1 лажица вегета
сол, бибер, оригано
млеко
Подготовка:
Шунката исечете ја на коцкички, сирењето или кашкавалот нарендајдете го и помешајте со павлаката и јајцата во хомогена смеса. Додадете вегета, малку сол, бибер и оригано.

Натопете го лебот во млеко (од едната страна), натопената страна од лебот премачкајте ја со смесата и ставете во рерна да се пече на 200С, 15 минути.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.
 Состојки:
кришки леб
15 парчиња шунка за пица
15 парчиња сирење, кашкавал
3 јајца
200 мл к

loading...