Литванците ги чека пекол во СРЦ „Борис Трајковски“, билетите распродадени како алва

Македонската кошаркарска репрезентација вечерва со почеток од 20,00 часот ќе игра пријателски натпревар со селекцијата на Литванија.Според информациите, билетите за овој натпревар се распродадени во полна бројка, па така се очекува пеколна атмосфера во СРЦ „Борис Трајковски“.
На овој меч исто така ќе се одбележи мал јубилеј, нашата кошаркарска репрезентација одбележува 20-годишнина од првиот натпревар.
Дуелот со Литванија е одлича увертира и тест за претстојното Европско Првенство кое ќе се одржи во Словенија.
Извор: ekipa.mkСпоред информациите, билетите за овој натпревар се распродадени во полна бројка, па така се очекува пеколна атмосфера

Пронајдете не на следниве мрежи: