Лубеницата на скара е уште повкусна

Искористете ги предностите на сезоната за несекојдневни експерименти во кујна. Сите кои ја пробале лубеницата на скара велат дека е одлична.
Состојки
Една лубеницаМаслиново маслоСок од два зелени лимониСолКоријандер
Подготовка
1. Исечете ја лубеницата на парчиња, намачкајте ги со маслиново масло и сок од зелен лимон.2. Посолете ги сосема малку и ставете ги парчињата лубеница на скара по 3-5 минути од секоја страна на скарата или на грил тава.3. Кога ќе завршите, намачкајте ја со остатокот на сокот од зелените лимони и наросете коријандер.
Добар апетит!Искористете ги предностите на сезоната за несекојдневни експерименти во кујна. Сите кои ја пробале лубеницата на скара велат дека е одлична.

Пронајдете не на следниве мрежи: