Луис Хамилтон победата од Унгарија и ја посвети на Никол Шерцингер

Пилотот на Мерцедес, британецот Луис Хамилтон, победата од трката во Унгарија ја посвети на неговата поранешна девојка, популарната пејачка Никол Шерцингер, за која вели дека премногу му недостасува.Телеграф известува дека Хамилтон имал огромна желба да се смири со својата поранешна девојка Никол Шерцингер.
Медиумот пренесува дека Хамилтон веднаш по освоеното прво место на големата награда за Унгарија, изјавил дека оваа победа ја посветува на Никол, со која помина речиси пет години во врска.
За британецот ова е 22-ро Гран При во својата кариера, прво во болидот на Мерцедес.
Извор Телеграф.рс ( telegraf.rs )Телеграф известува дека Хамилтон имал огромна желба да се смири со својата поранешна девојка Никол Шерцингер.

Пронајдете не на следниве мрежи: