Мајами конечно славеше

Мајами конечно победи, и тоа премногу лесно, на гостувањето кај Сакраменто, шампионот на НБА славеше со резултат 128-99.
Со ова, Мајами ја прекина кратката низа од два порази редоследно.
Резултати…
LA Clippers – Orlando 101-104 (Griffin 30p, 8s, 7a / Afflalo 30p, 7s, 7a, Vučević 18p, 15s)
Indiana – Charlotte 96-88 (West 14p, 12s, 10a, Hill 19p, 4s, 4a / Walker 16p, 5s, 4a)
Washington – Atlanta 93-83 (Price 16p, 4s, 3a, Beal 16p, 4s, 2a / Horford 16p, 12s)
Philadelphia – Houston 107-100 (Holiday 30p, 3s, 9a, T. Young 18p, 12s / Harden 29p, 9s, 6a)
Detroit – Utah 87-90 (Monroe 12p, 11s / Jefferson 20p, 10s, 3a, Millsap 17p, 7s)
Chicago – Phoenix 81-97 (Boozer 15p, 10s / Scola 22p, 7s, 3a, Beasley 20p, 6s)
Dallas – Memphis 104-83 (Marion 20p, 4s, Nowitzki 17p, 6s, 3a / Arthur 11p, 9s)
Sacramento – Miami 99-128 (Thomas 34p, 5a / Chalmers 34p, James 20p, 5s, 7a)Мајами конечно победи, и тоа премногу лесно, на гостувањето кај Сакраменто, шампионот на НБА славеше со резултат 128-9

Пронајдете не на следниве мрежи: