Мајкл Бизли уапсен поради поседување марихуана

Кошаркарот на НБА тимот, Мајкл Бизли, е уапсен поради поседување на марихуана.Мајкл Близли, 24-годишниот НБА кошаркар е уапсен поради поседување на марихуана, пренесуваат американските медиуми.
Се вели дека полицијата го сопрела Бизли поради рутинска контрола и во таа прилика пронашла три џоинта.
Инаку, Бизли е познат по честите инциденти и скандали, па можеби и поради тоа не успеа да на кошаркарските терени го прикаже својот раскошен кошаркарски талент кој го поседува.
Само за потсетување, 24-годишниот кошаркар на Феникс беше означен како еден од најталентираните, можеби и најталентиран кошаркар од НЦАА лигата, на колеџот во Канзас.Мајкл Близли, 24-годишниот НБА кошаркар е уапсен поради поседување на марихуана, пренесуваат американските медиуми.

Пронајдете не на следниве мрежи: