Македонија на првата позиција: Комплетирано е второто коло од групата Б на Мундијалот во Катар

Денеска беше комплетирано второто коло од групата Б на Светското првенство во ракомет, кое се одржува во Катар.Македонија и Хрватска со максимален учинок од две победи на два одиграни натпревари го делат првото место, додека по една победа имаат Австрија и БиХ, а Тунис и Иран остануваат без триумф. Со оглед на тоа дека македонските ракометари имаат подобра гол разлика, во моментов се први на табелата.
Ова е епилогот по комплетирањето на второто коло во групата Б. Попладнево Хрватска го совлада Тунис со 28:25, додека селекцијата на Австрија беше подобра од Босна и Херцеговина со 23:21.Македонија и Хрватска со максимален учинок од две победи на два одиграни натпревари го делат првото место, додека по една победа имаат Австрија и Б

Пронајдете не на следниве мрежи: