„Македонија Вечна“- Кире Лазаров се огласи на Фејсбук!

Дестинација Нант-Париз-Доха!!! Нека ни е среќен патот и успешно првенството…Македонија вечна!!! – напиша капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, на својот фејсбук профил.По одиграниот турнир во Франција, нашиот состав отпатува за Доха, каде ќе биде дел од светското ракометно првенство. Првата средба, против селекцијата на Тунис, Македонија ќе ја игра на 16 јануари во салата Лусаил, која може да прими 15.000 гледачи.
Според последните прогнози на букмејкерите, Македонија е благ фаворит во дуелот со Африканците, па коефициентот за наша победа се движи околу 1.90, наспротив 2.20 за Тунижаните.По одиграниот турнир во Франција, нашиот состав отпатува за Доха, каде ќе биде дел од светското ракометно првенство. Првата средба, против сел

Пронајдете не на следниве мрежи: