Македонска тениска надеж го освои првото место на Меѓународен турнир во Тирана

Македонската тениска надеж го освои првото место на меѓународниот турнир во Тирана (Албанија) за натпреварувачи до 14-годишна возраст.Ведран Радоњанин е победник на Tennis Europe U-14 Tirana Albania.
Тој во финалето денес го победи Даниел Триантафилу од Грција во три сета со резултат 4:6 6:4 6:2.
На патот до финалето Радоњанин славеше победи против Дин Карахоџа (Германија, „вајдл-кард“) 6:0, 6:3, Мартин Муедини (Албанија), 6:0, 6:3, Енрико Тато (Италија) 6:4, 6:4 и третиот носител Марк Лајал (Естонија) 6:2, 6:4.Ведран Радоњанин е победник на Tennis Europe U-14 Tirana Albania.
Тој во финалето денес го победи Даниел Триантафилу од Грција во три сета

Пронајдете не на следниве мрежи: