Македонската репрезентација доживеа пораз од Словачка

Словачка е силна репрезентација и тоа го потврди со добра игра по првото полувреме против Македонија, а лидерот во Ц групата умешно ги користи грешките во одбраната на домаќините и победи со 2-0.Најпрво Куцка осамен и оставен пред празна мрежа лесно погоди во 25. минута по асистенцијата на Вајс, а потоа и шпицот Немец казни со гол кардинална грешка во нашата одбрана.
Во 38. минута, Штох упати топка ниско по земја во нашиот шеснаесетник, а Немец по кискот на дефанзивците остана сам пред Пачоски и лесно го совлада за убедливи 2-0 по првото полувреме.
И Македонија имаше добри шанси за погодок, но Абдурахими, Адеми и Велкоски не успеаја да погодат, а Трајковски од слободен удар ја погоди пречката.Најпрво Куцка осамен и оставен пред празна мрежа лесно погоди во 25. минута по асистенцијата на Вајс, а потоа и шпицот Немец казни со гол кардиналн

Пронајдете не на следниве мрежи: